فران - فروش ممبران صنعتی

فروش ممبرانهای صنعتی Filmtec

ممبرانهای تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس عموماً به ممبرانهای با سایز 4 و 8 اینچ گفته می شود. این ممبرانها به طور معمول از پلی استر، لایه تقویت کننده پلی سولفون و لایه فعال از جنس پلی آمید تشکیل شده اند. ممبرانهای هشت اینچ و چهار اینچ در مدلهای متفاوت و با مشخصات فنی مختلف در کاربردهای متنوع توسط تولید کنندهای ممبران به بازار عرضه  می شوند. ممبرانها به طور کلی به دو گروه ممبرانهای مخصوص آب دریا و ممبرانهای آبهای لب شور تقسیم می شوند.

ممبرانهای آب لب شور(8 اینچ)

ممبرانهای آبهای لب شور برای شیرین سازی آبهای شور تا مقادیر TDS حدود 15000 میلیگرم بر لیتر مناسب می باشند. ابن ممبرانها در کاربردهای مختلف توسط شرکت DOW با نام تجاریFilmtec  در مدلهای زیر تولید می شوند:

 • FILMTEC™ BW30-365: این ممبران برای نمک زدایی در کاربردهای صنعتی و تولید آب شرب طراحی و ساخته شده است. با توجه به قیمت این محصول، این ممبران از ممبرانهای اقتصادی Filmtec به شمار می آید.                                                                                                                                                                                  
 • FILMTEC™ BW30-400: یکی از پر مصرف ترین ممبرانهای شرکت DOW که در نمک زدایی آبهای شور صنعتی، تولید آب شرب و بازچرخانی آب مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول اقتصادی با توجه به پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازمندهای آبهای لب شور، ممبران محبوب فیلمتک محسوب می شود.                                                                                                                                                                     
 • FILMTEC™ BW30-400/34: مدل بهینه سازی شده ممبران BW30-400 با طول عمر بالاتر و قابلیت پاکسازی بالا در شستشوی شیمیایی که مشخصات فنی مشابه ای با آن دارد. قابلیت تحمل محدوده وسیع PH از یک تا سیزده، راندمان بازگشت کارایی عملکرد ممبران پس از عملیات CIP را در این ممبران بالا برده است.                                                                                                                                                                                          
 • FILMTEC™ BW30HR-440: سطح فعال بالاتر ممبران (440 فوت مربع)، میزان آبدهی بالاتر و حذف نمک بیشتر از خصوصیات متمایز این نوع ممبران است. قابلیت شستشوی شیمیایی در محدوده وسیع PH در این نوع ممبران نیز وجود دارد. طول عمر و قیمت این ممبران نسبت به مدلهای با سطح کمتر بالاتر است.                                                                                                                                                                                                                      
 • FILMTEC™ BW30HRLE-440: راندمان حذف نمک بالا با فشار ورودی 33 درصد پایینتر، خصوصیت و مشخصه فنی اصلی این ممبران است. کاهش فشار ورودی به ممبران با درصد حذف نمک قابل قبول، به طور قابل توجهی مصرف انرژی آب شیرین کن هایی که از این ممبرانها استفاده می کنند را پایین می آورد.                                                                                                                                                                                                                                         
 • FILMTEC™ BW30XFR-400/34: مقاومت بالا در برابر فولینگ های مختلف اعم از بیولوژیکی، آلی و معدنی، قابلیت بکارگیری این نوع ممبران را در واحدهای نمک زدایی از پسابهای صنعتی می دهد. بازیابی کارایی عملکرد پس از عملیات CIP نیز از دیگر ویژگیهای این ممبران می باشد. این ممبران در تولید آب آشامیدنی، تصفیه پساب و نمک زدایی در واحدهای صنعتی کاربرد دارد.                                                                                                                                                                                                                   
 • FILMTEC™ BW30XFRLE-400/34: کاهش فشار ورودی تا 30 درصد مزیت اصلی افزوده شده به این ممبران در مقایسه با مدل BW30XFR-400/34 است که کاهش مصرف انرژی را به دنبال دارد.  اگرچه راندمان حذف نمک در این ممبران در مقایسه با مدل مشابه کمی پایینتر است ولی در حذف نمکهای سیلیکات، نیترات و آمونیوم کارایی بسیار بالایی دارد.                                                                                                                               
 • FILMTEC™ ECO PRO-400: این ممبران با افت فشار کم، مقاومت بالایی در مقابل فولینگ داشته و با کاهش فشار ورودی به ممبران، درصد حذف نمک بسیار خوبی دارد. از خصوصیات قابل توجه این ممبران حذف بالای TOC ، نیترات، برون، سیلیس و آمونیوم می باشد. بازیابی کارایی عملکرد پس از عملیات CIP نیز از دیگر ویژگیهای این ممبران است.

ممبرانهای آب دریا(8 اینچ):

ممبرانهای مخصوص شیرین سازی آب دریا برای نمک زدایی آبهای شور دریا تا مقادیر TDS حدود 100 گرم بر لیتر مناسب می باشند. این ممبرانها برای آبهای شور دریا و نمک زدایی از جریانهای شورابه آب شیرین کن های دریا در مدلهای زیر تولید می شوند:

 • FILMTEC™ SEAMAXX™: میزان آبدهی بالای این ممبران آن را از ممبرانهای دیگر آب دریا متمایز می کند. از رهگذر تولید بالای این ممبران، انرژی مصرفی برای تولید آب شیرین به مقدار قابل ملاحظه ای(کمتر از 2 کیلووات ساعت به ازای هر مترمکعب) کاهش می یابد. کاهش هزینه های بهره برداری در کنار کاهش هزینه های سرمایه گذاری اولیه از مزایای استفاده از این ممبران در آب شیرین کن های آب دریا است. فناوری جدید iLEC™ برای اتصال ممبرانها به یکدیگر نیز ریسک شکستگی یا نشتی اورینگ را در مقایسه با ممبرانهای قدیمی تر کاهش می دهد. این ممبران برای نمک زدایی از آبهای خیلی شور مناسب نیست.                                                                                                                                                                                                         
 • FILMTEC™ SW30HRLE-400: برای تولید آب شرب از آب دریا یکی از گزینه های مناسب است. حذف برن بالا در کنار راندمان حذف نمک بسیار خوب، امکان تولید آب شیرین را براساس استاندارد WHO در این ممبران به خوبی فراهم کرده است. حداکثر فشار عملیاتی قابل تحمل در این ممبران 83 بار بوده که قابلیت شیرین سازی آبهای دریا با شوری بالا را به آن می دهد.                                                                                                                                                                                      
 • FILMTEC™ SW30HRLE-400i: ممبران مشابه با مدل پر کابرد SW30HRLE-400 که از اتصال دهنده iLEC™ برای افزایش قابلیت اطمینان ممبران بهره می برد. این ممبران علاوه بر تمامی مزایای استفاده از ممبران مشابه، افزایش راندمان کارکرد ممبران را به دلیل کاهش زمان تعمیرات و نگهداری به دلیل بهبود شرایط اتصال ممبرانها به یکدیگر را دارد.                                                                                                                                                                               
 • FILMTEC™ SW30HRLE-440i: سطح موثر بالای ممبران(440 فوت) منجر به افزایش میزان آبدهی ممبران نسبت به مدل 400 فوتی شده است. قابلیت تولید آب شرب با استاندارد WHO ، حذف برن بالا و بهره گیری از اتصال دهنده iLEC™ از مزایای این ممبران به شمار می رود. حداکثر فشار قابل تحمل این ممبران 83 بار بوده که امکان شیرین سازی آبهای با شوری بالا را به آن می دهد.                                                                                 
 • FILMTEC™ SW30ULE-440i: این ممبران با هدف شیرین سازی آبهای دریا با شوری کم یا آبهای چاه با شوری زیاد با قابلیت عملیات در فلاکس بالا و دماهای عملیاتی متوسط طراحی و ساخته شده است. آب شیرین کنهای با دو پاس ممبران و آبهای با شوری متوسط برای استفاده از این ممبران ایده آل هستند.                                                                                                                                                                                                                                      
 • FILMTEC™ SW30XHR-440i: بالاترین حذف نمک در میان ممبرانهای آب دریا متعلق به این ممبران است. این مشخصه فنی، مناسب برای بهره گیری از این ممبران در آب شیرین کن های با یک پاس ممبران است. سطح موثر بالای ممبران، حذف برن بالا، بهره گیری از اتصال دهنده های نسل جدید و قابلیت شستشوی شیمیایی در محدود وسیع PH از دیگر مزایای این ممبران است.                                                                                          
 • FILMTEC™ SW30XLE-440i: این ممبران در مقایسه با مدل  SW30ULE-440i حذف نمک بالاتر و آبدهی بهتری دارد و با هدف مشابه شیرین سازی آبهای دریا با شوری کم یا آبهای چاه با شوری زیاد با قابلیت عملیات در فلاکس بالا و دماهای عملیاتی متوسط طراحی و ساخته شده است. سطح بالای ممبران به همراه spacer های ضخیم استفاده شده سبب افزایش تعداد عملیات مجاز شستشوی شیمیایی و بهبود کارایی در این ممبران شده است.

 

 

 بخش‌های دیگر