فران - ممبرانهای ویژه برای مصارف خاص

ممبرانهای ویژه برای مصارف خاص

ممبرانهای خاص

ممبرانهای خاص

ممبرانهای اسمز معکوس ویژه به ممبرانهای اطلاق می شود که برای شرایط عملیاتی خاص نظیر فشار و دمای بالای عملیاتی، مقاومت بالا در برابر فولینگ و استفاده مجدد پساب طراحی و ساخته می شوند. شرکت DOW یکی از معدود سازندگان ممبرانهای ویژه با کاربردهای متنوع نظیر فشار بالا، دمای بالا، تصفیه فاضلاب و افت فشار پایین است. سازندگان معتبر ممبرانهای اسمز معکوس در سطح دنیا، ممبرانهایی با قابلیت شیرین سازی آب در فشارهای حداکثر حدود 80 بار و دمای حداکثر حدود 40 درجه سانتیگراد را در انواع مختلف تولید می کنند. ولی در برخی از صنایع و بعضی از کاربردها افزایش فشار جریان ورودی به ممبران و افزایش دمای سیال اجتناب ناپذیر است.

ممبرانهای با فشار بالا برای افزایش ریکاوری و کاهش مقدار پساب شور یا شورابه(concentrate) در شرایط خاص مورد استفاده می گیرند. طراحی های RO براساس این ممبرانها افزایش قابل ملاحظه راندمان سیستمهای تصفیه Medium liquid discharge(MLD) و Zero liquid discharge(ZLD) را به دنبال دارد. این نوع ممبرانها در شیرین سازی مجدد شورابه مورد استفاده قرار می گیرند. شیرین سازی مجدد پساب شور در پاس اول علاوه بر کاهش مقدار پساب شور یا شورابه کاهش حجم سرمایه گذاری اولیه در واحدهای پایی دستی MLD یا ZLD را به دنبال دارد. برخی از این ممبرانهای فشار بالای filmtec به شرح ذیل هستند:

ممبرانهای دما بالا با قابلیت شیرین سازی آب تا دمای 80 درجه سانتیگراد به صورت مداوم برای شیرین سازی جریانهای دمای بالا در صنایع مختلف نظیر قند و شکر، صنایع دارویی، رنگرزی و غیره کاربرد دارند. بهره گیری از این ممبرانها هزینه های مربوط به سیستمهای گرمایش و سرمایش را در ورودی و خروجی واحد RO به شدت کاهش می دهند. برخی از این ممبرانهای دما بالای filmtec به شرح ذیل هستند:

  • 8038 High Temperature RO Element, sanitary design
  • 4040 High Temperature RO Element, non-sanitary

ممبرانهای مقاوم در برابر فولینگ و گرفتگی با افت فشار پایینتر نسبت به ممبرانهای کاربرد عمومی، معمولا در تصفیه پساب مورد استفاده قرار می گیرند. مقاومت بالای این نوع ممبرانها در مقابل انواع فولینگ خصوصاً فولینگ بیولوژیکی منجر به افزایش قابل ملاحظه طول عمر ممبران در تصفیه پساب و استفاده مجدد آب می شود. کاهش دفعات شستشوی شیمیایی نیز افزایش ساعات کارکرد ممبران در سال و کاهش مصرف مواد شیمیایی را به دنبال دارد. علاوه بر این کاهش افت فشار ممبران همزمان باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شود.

 

 بخش‌های دیگر